Pergola Çeşitleri

Pergola Çeşitleri

Pergolalar çoğunlukla dekoratif amaçlı üretilen bir o kadar da işlevsel ürünlerdir. Bu nedenle pergola çeşitleri içinde yer alanların daha çok park alanları ya da ev bahçeleri için olduğunu görmekteyiz. Genellikle ahşaptan yapılan pergola çeşitleri, evlerde ve diğer alanlarda özel oturma mekânları tasarlanmak için kullanılmaktadır. Parklarda üstlerindeki çatıya benzer görünümlerle oluşturulan oturma yerleri pergola olarak yapılmaktadır. Bu alanlar dışarıda hava almak isteyen kişiler için tercih edilen konforlu alanlardır.

Balıkesir Pergola Çeşitleri Nelerdir

Çeşitleri açısından çok farklılık bulunmasa da pergola çeşitleri genellikle branda ve tente gibi bir yerlerin üstünü kapatmak amacıyla kullanılmaktadır. Evlerin, bahçelerin, terasların yapısına ve büyüklüğüne göre farklı pergola üretimleri yapılmaktadır.

Ahşap malzemeden yapılan pergolalar bazen üzeri çatı görünümünde olan müstakil evlere geniş balkonlar yapmak için tasarlanmaktadır. BU şekilde oluşturulan pergola modelleri, veranda denilen balkon gibi ama daha büyük alanları oluşturmaya yaramaktadır. Bazen Verandanın kenarlarını kapatmak isteyenler camlarla yan tarafları da kapatarak evlere ek bir oda yaptırmak isteyebilmektedir.

Pergola Çeşitleri ve Renkleri

Yapılan pergola çeşitleri için renkler genellikle beyaz ya da ahşap olarak tasarlanmaktadır. Ancak kullanılan alanın dekoratif havası farklı renklerde ürünlerin ortaya çıkmasını da sağlayabilmektedir. Pergola renkleri beyaz ya da ahşap rengi olabileceği gibi koyu kahve, siyah ya da canlı renkler de olabilmektedir. Burada kullanıcı isteği göz önünde bulundurulmaktadır.

Call Now ButtonBalıkesir Pergole- Tıkla Ara.!